KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13751017
nr 1375 1017
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Blandteknik, Kvinnor. Signerad. Motivet: 26,5x21 cm
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 25 januari 2021
kl 18:21:11
5.000 kr
5.600 kr
6.000 kr
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Aly Ben Salem
Läs mer om Aly Ben Salem